Ród Zepów wywodzi swoją historię wirtualną od Petrosa Zepa, który był zamożnym mieszkańcem Surmenii. Jego syn, Paulos, był pierwszym realnym królem Surmenii, powołanym na tron wolą Narodu. Mając na uwadze swą legitymację królewski ród Zepów używa zawołania: Z woli Ludu i dla Ludu! Ma to podkreślić, iż krew rodu uszlachetniona została wolą obywateli surmeńskich, a swą królewską władzę ród postrzegał zawsze w kategoriach służby Narodowi.
Paulos Petrosigos dobrowolnie zrzekł się tronu, wprowadzając ustrój republikański w Surmenii. Niestety, jako republika kraj zaczął chylić się ku upadkowi. Determinacja Viktorjosa Paulosigosa (Vittorio Paolino) sprawiła, że kraj ocalono, a wdzięczni obywateli ponownie obwołali Zepa królem - tym razem powierzając koronę synowi poprzedniego króla.
Viktorjos Paulosigos rządził Surmenią przez długi okres czasu. Wreszcie, przytłoczony obowiązkami realnymi, abdykował na rzecz swojego pierworodnego syna Markosa Viktorjosigosa (Marco Vittorino) w Surmenii, a młdoszego syna Adrjanosa Viktorjosigosa (Adriano Vittorino) w Urbino.
Zmasowana inwazja tzw. klonów na Królestwo Surmeńskie, przy braku skutecznych narzędzi przeciwdziałania procederowi kloningu, sprawiła, że wkrótce siły niechętne monarchii odniosły zwycięstwo i w drodze referendum Surmenia stała się raz jeszcze republiką. Jego Królewska Mość Markos Viktorjosigos, 23. król Surmenii, opuścił stołeczną Kaharoneę i przeniósł się do Rzeczypospolitej Obojga Narodów, gdzie od lat był jednym z najzamożniejszych obywateli, a ówcześnie - wolą seymu walnego - także królem i wielkim księciem.
Utrata korony surmeńskiej sprawiła, że ród Zepów utracił status rodu królewskiego. Dziedziczna władza w Urbino jednakże sprawia, że nadal jest rodem monarszym.
Genealogia rodu jest bogata, a to za sprawą potomstwa księcia Marco, który był dwukrotnie żonaty - po raz pierwszy z arcyksiężniczką polsko-litewską Emilią Radziwiłłówną (które to małżeństwo na pewien czas uczyniło z księcia sukcesora dziedzicznej jeszcze wówczas korony polskiej i litewskiej), a po jej śmierci z Jej Arcychrześcijańską Mością Eleonorą de Medici.
Poniżej zaprezentowane zostały wizeruki aktualnych współksiążąt, a także ich krótkie biogramy.
Książę Vittorio Paolino jest synem Paulosa Petrosigosa, pierwszego realnego króla Surmenii. W przeszłości zasiadał na tronie Biskupa Rotrii (jako Victor I), był także Królem Surmenii. Nosił w przeszłości kapelusz kardynalski. Przed przysposobieniem nazywał się Victor Surmun. Imię surmeńskie: Viktorjos Paulosigos. Ojciec księcia Marco Vittorino i księcia Adriano Vittorino.
Książę Marco jest synem księcia Vittorio Paolino. W przeszłości zasiadał na tronie Księstwa (okresowo Królestwa) Dalmencji (dziś część Trizondalu), tronie Biskupa Rotrii (jako Aleksander I i Hadrian I), tronie Surmenii, tronie Rzeczypospolitej Obojga Narodów (dwukrotnie; ujmowany w spisach jako Marek I Odnowiciel) oraz tronie Księstwa Mediolanu (jako Marco Sforza). Nosił także kapelusz kardynalski, a jako małżonek Eleonory I był królem-małżonkiem Skarlandu. Obecnie prócz tytułu Księcia Urbino nosi także nadany przez seym walny tytuł księcia w Rzeczypospolitej, z uwagi zaś na swą głowną siedzibę używa tytułu Księcia na Kiejdanach. Formalnie jest także Ordynatem Kiejdańskim. W przeszłości nosił imiona: Paweł de Warnac (jako władca Dalmencji i obywatel Trizondalu), Xardas von Griningen (jako Rotryjczyk do czasu przysobienia), a także Marco Sforza (nazwisko po przodkach matki, należne księciu Mediolanu). Imię surmeńskie: Markos Viktorjosigos apo Zep; imię polskie: Marek Wiktorowicz z rodu Zepów. Dwukrotnie żonaty - z Emilią Radziwiłłówną, arcyksiężniczką polsko-litewską, z którą doczekał się syna Michała (Michaelosa; zmarł), a po jej śmierci z Jej Arcychrześcijańską Mością Eleonorą de Medici, z którą doczekał się trójki dzieci: Carlo Lorenzo de Zep e Medici, Juana Lorenzo de Zep y Medici oraz Sofii Eleonory Marii de Zep y Medici.
Książę Adriano jest synem księcia Vittorio. Zasiadał już wcześniej na tronie Księstwa Urbino jako samodzielny władca. To on doprowadził do zawracia traktatu lennego z Imperium Skarlandzkim, zapewniając Księstwu bezpieczne przetrwanie. Również jemu należy zawdzęczać ostateczne uregulowanie prawnomiędzynarodowego statusu Księstwa i uznanie jego odrębności przez Państwo Kościelne Rotria. Imię surmeńskie: Adrjanos Viktorjosigos.
Książę Carlo Lorenzo jest synem księcia Marco Vittorino i królowej Eleonory. W przeszłości zasiadał na tronie Imperium Skarlandu, Państwa Kościelnego Rotria (jako Leon III) oraz Księstwa Urbino. Przed przysposobieniem posługiwał się imionami Pio Maria Facibeni oraz Raimundo Jose de Cordoba. Imię surmeńskie: Karlos Laurentjos Markosigos apo Zep i Medici.
Księżniczka Sofia jest córką księcia Marco i królowej Eleonory. Jej obecne losy są nieznane - ostatnia jej aktywność datowana jest na 9 lutego 2017 roku w Imperium Skarlandzkim.
Książę Carlo jest synem i imiennikiem Jego Wielkoksiążęcej i Arcykatolickiej Mości Carlo Lorenzo. W przeszłości zasiadał na tronie Imperium Skarlandzkiego. Wcześniej nosił imię Karola von Habsburg-Lothringen. Jego obecne losy są nieznane - ostatnia aktywność datowana jest na 3 grudnia 2016 roku w Imperium Skarlandzkim.
Książę Filippo jest synem Jego Wielkoksiążęcej i Arcykatolickiej Mości Carlo Lorenzo i biskupem krakowskim. Wcześniej nosił imię Felipe Miguel de Guzman. W Rzeczypospolitej posługuje się imieniem Filip Michał Medycejski.
Książę Alberto jest synem Jego Wysokości Carlo Juana. Wcześniej posługiwał się imionami Adam von Haller oraz Adam Aleksander Dostojewski von Vincis. Obecnie jest obywatelem Republiki Białeńskiej i tam działa aktywnie.
Faktyczny założyciel rodu Zepów. Ojciec księcia Vittorio Paolino i król Surmenii. Po wprowadzeniu republiki jej pierwszy Archont. Zmarł.
Wicekról Tomasz był synem Paulosa Petrosigosa i starszym bratem księcia Vittorio. Zmarł.
Książę Michaelos był pierworodnym synem księcia Marco z jego pierwszego małżeństwa z Emilią Radziwiłłówną. Zmarł.
Juan Lorenzo de Zep y Medici jest drugim synem księcia Marco i królowej Eleonory. Sprawował urząd Biskupa Rotrii jako Benedykt I. Wyrzekł się pokrewieństwa drogą publicznego, urzędowego obwieszczenia dnia 30 września 2015 roku i powrócił do wcześniej noszonego imienia: Mikołaj Dreder.